воскресенье, 10 ноября 2013 г.

XVIII Олімпійські ігри Токіо , 10-24 жовтня 1964

XVIII Олімпійські ігри , вперше проводилися в Азії , викликали небувалий інтерес серед народів азіатських , а також африканських країн. В Олімпійських іграх взяло участь близько 5 тисяч спортсменів з 95 країн . Програма легкоатлетичних змагань виявилася рекордною за кількістю видів . Разом з « олімпійськими дебютантами » - жіночим бігом на 400 м і п'ятиборством - тепер налічується 36 олімпійських видів . Вперше у фінал бігових видів виходило по 8 чоловік і по 8 естафетних команд.Легкоатлети США вийшли на перше місце в неофіційному командному підрахунку ( 171 очко , 14 золотих , 7 срібних і 3 бронзові медалі) . На другому місці - команда СРСР ( 124 очки , 5 золотих , 2 срібні і 11 бронзових медалей) . На третьому - команда Великобританії ( 84 очки , 4 золотих , 7 срібних і 1 бронзова медаль) . Команди НДР і ФРН в останній раз виступали в складі так званої об'єднаної німецької команди Вони набрали 75 очок ( 40 - ФРН , 35 - НДР). У польських легкоатлетів - 54 очки , у австралійських - 38.Виступ легкоатлетів СРСР у Токіо не можна визнати успішним. Дуже слабо виступили вони в змаганнях з бігу , завоювавши лише 2 бронзові медалі (Анатолій Михайлов та Іван Бєляєв) , не використали своїх можливостей у стрибках у довжину , метанні списа , в ходьбі .За 2 золоті медалі завоювали Пітер Снелл , Роберт Хейес , Генрі Kapp , Майк Ларрабі і Тамара Прес Альфред Ортер завоював у метанні диска третю золоту медаль на трьох олімпіадах поспіль . Бетті Катберт після 8 -річної перерви знову стала олімпійською чемпіонкою (у Мельбурні вона отримала золоті медалі за перемоги в бігу на 100 і 200 м і в естафеті 4 х 100 м , в Токіо - за перемогу в бігу на 400 м). Вперше перемога у марафонському бігу на двох олімпіадах дісталася одній людині. Це був Абебі Бікіла . Сестри Прес до двох римським золотим медалям додали три токійські , а Пітер Снелл - до однієї римської дві токійські . Іоланда Балаш вдруге поспіль стала олімпійською чемпіонкою зі стрибків у висоту а Юзеф Шмідт - у потрійному стрибку.Вперше в Токіо результати бігунів фіксувалися за допомогою електрохронометража . Цей спосіб дає більшу точність у визначенні результатів , але самі результати в порівнянні з ручним хронометражем стають дещо гірше . Так , результат Р. Хейеса в фіналі бігу иа 100 м. зафіксований звичайним способом , дорівнює 9,9 сек. , А електрохронометражем - 10,0 . Всього в Токіо легкоатлети встановили 10 світових і 28 олімпійських рекордів з них 2 світових і 6 олімпійських рекордів дісталися радянським легкоатлетам .