понедельник, 11 ноября 2013 г.

Європейські ігри юніорів Європейські ігри юніорів у Варшаві , 1964

Вперше Європейські ігри юніорів були проведені за пропозицією Польської федерації легкої атлетики у вересні 1964 р Ці змагання не носили офіційного характеру (на них не були присутні навіть спостерігачі ІААФ ) . Однак у випадку успіху такі змагання юніорів могли в подальшому отримати права громадянства в міжнародному календарі .
На Іграх у Варшаві виступили юні спортсмени 14 європейських країн: Польщі , СРСР , Чехословаччини , Болгарії , НДР , Румунії , Швеції , ФРН , Франції , Югославії , Угорщини , Туреччини , Італії , Австрії. Граничний вік учасників був 19 років. У програмі були відсутні спортивна ходьба , естафета 4x400 м , багатоборства і довгі дистанції у чоловіків. У жінок замість дистанцій 400 і 800 м була введена дещо незвичайна дистанція - 600 м.
На змаганнях було показано багато відмінних результатів , а три легкоатлетки , переможниці Ігор , стали через місяць олімпійськими чемпіонками в Токіо - І. Кіршенштейн , Є. Клобуковска і М. Пенеш . Великий успіх змагань спонукав представників різних країн звернутися в ІААФ з пропозицією надалі регулярно проводити першості континенту для цієї вікової групи спортсменів.
I Європейські ігри юніорів , Одеса , 1966
Успіх Ігор у Варшаві спонукав Міжнародну федерацію легкої атлетики включити зустрічі юніорів у свій календар , а також провести офіційний чемпіонат континенту. Цей чемпіонат відбувся в Одесі 24 і 25 вересня 1966 року та , так само як змагання у Варшаві , носив назву I Європейських ігор юніорів.
У порівнянні з Іграми у Варшаві в програмі і положенні про змагання відбулися серйозні зміни . По-перше , змінився вік учасників : в Одесі виступали юнаки 19 років і дівчата 18 років. По-друге , програма поповнилася ходьбою на 10 км , десятиборством для юнаків та п'ятиборством для дівчат. Замість естафети 100 + +200 +300 +400 м юнаки бігли 4X400 м , а у дівчат замість 600 м були введені дистанції 400 і 800 м.
В Одесі стартувало близько 500 юних спортсменів з 19 країн . Команда Радянського Союзу здобула переконливу перемогу , завоювавши І золотих , 7 срібних та 5 бронзових медалей.