суббота, 2 ноября 2013 г.

Біг на наддовгі дистанції.

Сучасна класифікація видів легкої атлетики відносить до бігу на наддовгі дистанції годинний біг , біг на 20 000 , 25 000 , 30 000 м і , марафонський біг ( 42 км 195 м). Найбільшою популярністю з цих видів користується марафонський біг , зобов'язаний своєю назвою селі Марафон в Стародавній Греції , де в 490 р. до я . е. . відбувалася битва греків з персами. Легенда про те , як грецький воїн пробіг відстань від Марафону до Афін і , сповістивши своїх співгромадян про перемогу , тут же впав мертвим , добре відома любителям спорту.
Однак відстань, яку пробіг грецький воїн , дорівнювало всього 37,5 км . Сучасна дистанція марафонського бігу - 42 км 195 м - була встановлена ​​на IV Олімпійських іграх у Лондоні , коли на догоду королівської сім'ї дистанція була прокладена від олімпійського стадіону до стін Віндзорського замку. Крім олімпійського марафону популярними і традиційними стали такі змагання , як Бостонський марафон у США , який проводиться з 1897 р. , Кошицький марафон в Чехословаччині , Віндзорський марафон в Англії , марафон на приз газети « Асахі » в Японії.
Олімпійські змагання в марафонському бігу буяли всілякими пригодами і приносили перемогу представникам Франції , Фінляндії , Аргентини , Ефіопії. Краще досягнення на олімпіадах ( 2: 12.11,2 ) було показано ефіопом Абебі Бікілой , який поставив і інший своєрідний рекорд , двічі вигравши олімпійські змагання з марафону .
Змагання з марафонського бігу проводилися в нашій країні ще в дореволюційний час , однак у програму першості країни з легкої атлетики були включені з 1935 р. Тоді переможцем з часом 2: 48.23,6 став москвич Микола Бабарикін . З радянських марафонців найбільш популярні були Я. Пунько , Ф. Ванін , І. Філін , С. Попов , В. Банків . Успішно виступали вони і на першостях Європи , де завоювали дві золоті , одну срібну і три бронзові медалі. Досягнення С. Попова - 2: 15.17,0 - є вищим досягненням першостей Європи.
У нашій країні крім традиційних змагань у марафонському бігу в різних містах проводяться пробіги на наддовгі дистанції. Серед них найбільш відомі пробіги Пушкін - Ленінград (проводиться з 1923 р.) , Тарасівка - Москва (з 1932 р.) , пробіг на приз газети «Труд» (з 1951 р.). Радянські марафонці беруть участь і в змаганнях на інші наддовгі дистанції. Так , наші спортсмени чотири рази були рекордсменами світу в бігу на 30 000 м.