понедельник, 11 ноября 2013 г.

Кубок Європи

Рішення про проведення змагань на Кубок Європи було прийнято в листопада 1963 р. на засіданні Європейської комітету ІААФ в Софії.
У розіграші Кубка Європи можуть взяти участь команди всіх європейських країн. Змагання проводяться за олімпійською програмою , але без ходьби , марафонського бігу і багатоборстві. Від кожної країни в кожному виді бере участь один спортсмен. За перше місце у вигляді команда отримує 6 очок , за друге - 5 , за третє - 4 , за четверте - 3 , за п'яте - 2 і за шосте місце - 1 очко. Залежно від кількості країн- учасниць можуть бути проведені відбіркові змагання і півфінали , а до фіналу виходять 6 найсильніших команд , які в одному матчі розігрують почесний приз. Змагання чоловічих команд проводяться в два дні , а жіночих - в один. Розіграш Кубка континенту проводиться у проміжках між чемпіонатами Європи.
Команда- переможниця у чоловіків нагороджується Кубком , який носить назву « Флорентійської чаші » , а жіноча команда- переможниця отримує в нагороду срібну статуетку ( « Срібну дівчину »). Призи зберігаються на батьківщині переможців до розіграшу чергового Кубка Європи. « Флорентійська чаша » - це подарунок покійного президента Європейського комітету ІААФ Бруно Зауль , засновника змагань на Кубок Європи. Чаша зроблена з чистого золота і важить 2 кілограми . Виготовлена ​​вона флорентійськими майстрами епохи Відродження. «Срібна дівчина » зроблена зі срібла і важить 7 кілограмів . Її творцем є сучасний югославський скульптор Саво Сандіч .
Перший розіграш Кубка Європи був проведений в 1965 р. На старт вийшло 18 чоловічих і 18 жіночих команд. І у чоловіків і у жінок було проведено по три півфіналу , з яких по 2 команди виходили у фінал. Чоловічі команди зустрічалися в Осло , Загребі та Римі 21 і 22 серпня 1965
У разі рівності очок перевагу отримує команда , учасники якої завоювали більше число перших місць в окремих видах , а у випадку рівності перших місць - більше число других і т. д.
Жіночі команди зустрічалися 22 серпня 1965 у Констанці , Лейпцигу та Парижі.
У фінал Кубку Європи серед чоловічих команд вийшли спортсмени СРСР , Франції , НДР , Великобританії , ФРН і Польщі . Фінальні змагання відбулися 11 та 12 вересня 1965 р. у Штутгарті. Переможцем першого розіграшу Кубка стала команда СРСР.
Кубок Європи для жіночих команд був розіграний 19 вересня 1965 у Касселі на « Ауештадіоне ». Тут перемога також була за радянськими спортсменками , які випередили найближчих суперниць на 14 очок. У ході змагань Тамара Прес встановила світовий рекорд у штовханні ядра ( 18,59 ) , а її сестра Ірина повторила вище світове досягнення у бігу на 80 м з / б (10,4 ) .
Терміни проведення другого розіграшу Кубка Європи були затверджені Радою ІААФ у Венеції в квітня 1967 р. На старт вийшло 17 жіночих і 26 чоловічих команд.
24 і 25 червня в Копенгагені , Афінах та Дубліні зустрілися чоловічі команди Австрії , Нідерландів , Туреччини , Данії , Швейцарії , Іспанії , Португалії , Албанії , Бельгії , Ісландії та Ірландії для визначення трьох учасників півфіналів. Переможцями у цих попередніх змаганнях вийшли спортсмени Бельгії , Нідерландів та Швейцарії.
Потім 22 та 23 липня в Стокгольмі , Дуйсбурзі та Остраві були проведені три півфінали , з яких по 2 команди виходили у фінал.
Жіночі команди зустрілися у трьох півфіналах 16 липня 1967 в Дрездені , Вупперталі і Осло. З кожного півфіналу до фіналу виходили по 2 команди.
Отже , у фінал Кубка Європи серед чоловічих команд вийшли спортсмени СРСР , НДР , Польщі , Франції , ФРН і Угорщини. Фінальне змагання відбулося 16 і 17 вересня в Києві. Знову, як і в першому розіграші Кубка , переможець визначився лише в самому останньому вигляді. Їм знову стала команда Радянського Союзу.

Кубок Європи для жіночих команд був розіграний також у Києві 15 вересня 1967 Команда Радянського Союзу досить легко здобула перемогу , вигравши у команди НДР , що зайняла друге місце , 8 очок. Невдало виступила сильна команда Польщі , яка зуміла зайняти лише четверте місце.